Kompanija CEAC, Olega Deripaske, zatražila je od stečajne uprave KAP-a da poništi tender ili odbije ponudu Uniproma za kupovinu imovene te kompanije. Centralno evropska aluminijumska kompanija zatražila je od stečajne uprave KAP-a da poništi tender ili odbije ponudu nikšićke firme Uniprom za kupovinu imovine nekadašnjeg najvećeg crnogorskog industrijskog giganta. CEAC je zatražio da se poništi tender za prodaju KAP-a zbog, kako se navodi, nepoštovanja Zakona o zaštiti državnih interesa u metalskom sektoru, koji je krajem prošle godine usvojio crnogorski parlament. CEAC je ranije tužio Vladu Crne Gore zbog dešavanja u KAP-u, tražeći odštetu od 100 miliona evra. To je druga tužba firmi u vlasništvu Deripaske, pošto je prethodno EN plus grupa najavila da će podneti tužbu tešku 93 miliona evra arbitražnom sudu u Frankfurtu protiv Vlade Crne Gore, zbog, kao je navedeno, neispunjenih obećanja i izgubljenog profita kompanije u poslu sa KAP-om.
Kompanija CEAC, Olega Deripaske, zatražila je od stečajne uprave KAP-a da poništi tender ili odbije ponudu Uniproma za kupovinu imovene te kompanije.
Kako prenose današnji podgorički mediji, Centralno evropska aluminijumska kompanija zatražila je od stečajne uprave KAP-a da poništi tender ili odbije ponudu nikšićke firme Uniprom za kupovinu imovine nekadašnjeg najvećeg crnogorskog industrijskog giganta.
CEAC je zatražio da se poništi tender za prodaju KAP-a zbog, kako se navodi, nepoštovanja Zakona o zaštiti državnih interesa u metalskom sektoru, koji je krajem prošle godine usvojio crnogorski parlament.
CEAC je ranije tužio Vladu Crne Gore zbog dešavanja u KAP-u, tražeći odštetu od 100 miliona evra. To je druga tužba firmi u vlasništvu Deripaske, pošto je prethodno EN plus grupa najavila da će podneti tužbu tešku 93 miliona evra arbitražnom sudu u Frankfurtu protiv Vlade Crne Gore, zbog, kao je navedeno, neispunjenih obećanja i izgubljenog profita kompanije u poslu sa KAP-om. Vlada Crne Gore saopštila je da su obe tužbe neosnovane, navodeći da je u čitavom poslu oštećena crnogorska, a ne ruska strana.
CEAC-a traži od stečajnog upravnika KAP-a Veselina Perišića da poništi drugi tender ili da odbije kao neprihvatljivu ponudu Uniproma, čiji je vlasnik Veselin Pejović.
U zahtevu CEAC navodi da je zakonom predviđena prodaja imovine KAP-a isključivo u celosti, a u drugom krugu ona nije ponuđena tako. Deo je imovine KAP-a je na prvom tender dobio Ukrajinac Roman Denkovič.
Nikšićka kompanija Uniprom jedina je dostavila ponudu na drugom tenderu za KAP u iznosu od 28 miliona evra, na koliko glasi i početna cena u drugom javnom pozivu za prodaju.
Uniprom je učestvovao i na prvom tenderu, kada je takođe ponudio cenu od 28 miliona evra, kao i zapošljavanje 300 radnika i investicije od 76 miliona evra.
Konačnu reč o eventualnoj prodaji KAP-a daće Skupština Crne Gore, kako je i predviđeno Zakonom o zaštiti državnih interesa u rudarsko-metalurškom sektoru, koji je usvojen u decembru prošle godine.